Digitální terestrické vysílání nové generace DVB-T2 bude od dubna provozovat i Česká televize. Právě v dubnu letošního roku chystá spuštění většiny vysílačů v této normě. Díky tomu pokryje až 96 procent obyvatel. V červnu by pokrytí mělo přesáhnout 99 procent.
ČT hodlá v jeden den v dubnu spustit až 20 vysílačů DVB-T2. Dalších šest lokalit spustí do konce června. Uvedl to vedoucí úseku strategie a rozvojových projektů ČT Pavel Hanuš v rozhovoru pro Televizníweb.cz s novinářem Janem Potůčkem.
„Prakticky okamžitě budeme mít plné pokrytí. Zůstane nám jen šest nespuštěných vysílačů, což bude Tlustá hora, Praděd, Černá hora, Jedlová hora, Mařský vrch a Kleť. V druhé etapě, která by mohla proběhnout do konce května nebo do první dekády června, bychom spustili Tlustou horu a Praděd a poté by hned následovala Černá hora a Jedlová hora,“ uvedl Pavel Hanuš pro Televizníweb.

Česká televize přiblížila přechod na DVB-T2. Přinášíme odpovědi na základní otázky
Příznivci nové generace digitálního televizního vysílání na běžnou anténu DVB-T2 budou mít v první polovině příštího roku k dispozici i programy veřejnoprávní České televize. Ta svůj přechodový multiplex postaví na cílovém kanálu 26.
....V červnu a ke konci července by ČT měla mít k dispozici všechny základní vysílače své DVB-T2 sítě s pokrytím 99,6 procenta obyvatel.
Ke konci roku 2019 hodlá Česká televize postupně vypínat jednotlivé vysílače DVB-T(1).

Vysílání v DVB-T2 se rozšiřuje, zatím mu chybí exkluzivní obsah
Digitální televizní vysílání DVB-T2 se v nejbližší době rozšíří do dalších lokalit. Bude dostupné pro domácnosti, které už mají modernější televizní přijímače. Jako problém se ukazuje programová nabídka, která není pro diváka motivační.
....Výhodou terestrického vysílání ČT v DVB-T2 je fakt, že své programy hodlá divákům nabídnout v plnohodnotném HD rozlišení 1920×1080. Tím se výrazně odliší od komerčních stanic, které v zemském vysílání prozatím nabízí pouze qHD neboli „čtvrtinové HD“, což je rozlišení 960×540. To se v praxi blíží k nynějšímu SD rozlišení, které je v terestrickém vysílání obvyklé.
Komerční stanice nemají důvod nabízet HD vysílání bezplatně na běžnou anténu. Vyšší kvalitu obrazu dávají divákům k dispozici v placených platformách, především v kabelu a na satelitu, kde tímto způsobem mohou od operátorů vybírat poplatky. Pokud by komerční televize své HD programy nabídly volně terestricky, riskovaly by úbytek platících diváků.